TÝM DIVADLA POD ČEPICÍ

 
 

 

Dramaturgie, režie a scénář : Jana Durčáková

Jana vystudovala Gymnázium Jana Nerudy a VOŠH v Praze. Divadelní praxi získala v angažmá v Západočeském divadle v Chebu a Karlovarském hudebním divadle. Natáčela filmy, seriály i reklamy pro ČR i zahraničí - Německo, Argentina a další. Věnuje se také moderování, dabovala pro různé Tv, spolupracuje s Českým Rozhlasem, namlouvá spoty, jazykové kurzy a dokumenty. Spolupracovala na různých projektech, ať už jako herec, režisér či scénárista, a to s amatéry i profesionály - od loutek až po činohru. Poslední 3 roky se věnuje hlavně práci pro divadlo Pod čepicí, které založila.

 

 

Choreografie: Klára Mašatová

Klára maturovala na konzervatoři a v roce 1998 absolvovala taneční konzervatoř Duncan Centre, obor taneční choreografie, současný tanec (diplomovaný umělec). Znalost současných a klasických tanečních technik, jazz dance a choreografie si osvojila na stáži na Laban Centre Dance Academy v Londýně. Divadelní praxi získala v Západočeském divadle Cheb, divadle Inspirace, v Lyře Pragensis, divadle Na prádle jako tanečnice a choreografka. Zúčastnila se multimediálního projektu Urijschocht v Helmondu, Holandsko. Pedagogickou a manažerskou zkušenost získala jako taneční pedagog v British International School. Vede taneční obor na ZUŠ Šimáčkova.

 

 

Produkce: Marcela Kluchová

Marcela studovala obor pedagogika a speciální pedagogika. Začínala jako asistentka produkce ZOOM FILMS. Má zkušenosti v oblasti natáčení reklam, spotů a focení. V produkci měla zodpovědnost za organizaci, komunikaci,zpracování a vyřízení pracovních písemností. Měla na starost reklamní akce a předměty, překlady textů, reprezentaci společnosti a podílela se i na uspořádání školení a firemních akcí.

 

 

Výtvarná spolupráce: Vendula Brozmanová

Vendula se rozhodovala mezi studiem na výtvarné škole a konzervatoří. Rozhodla se pro studium hudebně dramatického oboru na Mezinárodní konzervatoři Praha. V rámci školních projektů a představení ztvárnila role v mnoha představeních. Působila v divadle Ta Fantastika. Má zkušenosti s natáčením filmů, reklamních spotů i s dabingem. Působí v našem souboru i jako herec a momentálně si užívá mateřských povinností.


 

Hudební spolupráce: Petr Kutheil ( spolupracujeme i s dalšími autory - Jan P. Martínek, Radek Kotnauer)

Petr vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka. Účinkoval v celé řadě muzikálů – Hamlet, Vlasy, Galileo,...Má svou vlastní kapelu Votchi. Jako herec hostuje v několika činohrách a má za sebou i několik filmových rolí. Píše hudbu pro zpěváky a muzikály. Je spoluautorem hudby k úspěšnému muzikálu Kapka medu pro Verunku.


 

Herecký soubor:

Markéta Šandová

Markéta vystudovala Taneční kozervatoř v Brně. Účinkovala v ND Brno. Absolvovala dvouměsíční turné s Černým divadlem Jiřího Srnce po Jižní Americe. Vidět jste ji mohli v Janáčkově divadle, Mahenově divadle, Divadle Reduta, v Divadle na Vinohradech, ve Slovenském Národním divadle v Bratislavě, v Moravském divadle v Olomouci a dalších, včetně zahraničních scén např. v Rakousku a Jižní Americe. Podílí se i na mnoha dalších projektech nejen na divadelní scéně, ale také ve filmu a televizi.

 

 

Bára Hovorková

Bára je studentkou Vyšší odborné školy herecké v Praze, studuje obor Dramatické umění a moderování. Věnuje se práci s dětmi v Pohádkové říši Fábula. Vidět ji můžete v PiDivadle ve hře Záleží na okolnostech v roli Lady Brocklehurstové, v autorské pohádce Jak Čech k rozumu přišel a v hlavní roli v PiDivadle ve hře Ulity (Věra Šrámková). Bára hraje na zobcovou flétnu a klavír.

 

 

Markéta Špicová

Markéta pochází z Přelouče. Po studiu na gymnáziu se rozhodla pokračovat na Vyšší odborné škole herecké v Praze. Za sebou má řadu divadelních (v Pidivadle např. ve hře Slepice, Mezi náma dobrý, Praha city blues, Racek a v dalších), ale i filmových rolí (v režii Aleše Doležala – Panoptikum, Věž a Bludice). Spolupracuje s divadlem Semafor. Absolvovala kurz dabingu a účinkovala i v reklamě. Mimo jiné se věnuje i sólovému zpěvu – vystupuje s kapelou VíšJak.

 

Markéta Martiníková

Po ukončení studia na Gymnáziu odjela Markéta na roční stáž na Vyšší školu divadelní v Polsku. Po návratu vystudovala Janáčkovu akademii múzických umění v Brně. Jako herečka vystupovala v řadě televizních seriálových rolí, ale i v řadě reklam. Na divadle se Markéta věnuje jak činohře (Dva muži v šachu, Prezidentky, Donaha atd.), tak i muzikálům (Mýdlový princ, Marie Antoinetta, Rent a další) a zkušenosti má i s operetou. V roce 2015 vydala své první sólové vánoční album Vánoce s láskou.

 

Jana Provázková

Jana se ke studiu herectví na VOŠH dostala až po studiu na gymnáziu a bakalářskému studiu na VŠE v Praze. Mezi její herecké zkušenosti patří účinkování v soutěžním festivalovém snímku velmi krátkých filmů Heartmen, ve studentském snímku Bludice a v absolventské inscenaci Tři sestry. Navštěvovala Hereckou školu Zity Kabátové a HŠ Neklid. Zahrála si ve videoklipech Marka Ztraceného a Rybičky 48. Jana se věnuje různým druhům tance a pokračuje ve studiích a to na Karlově univerzitě – obor mediální studia.

 

Petra Vašková

Petra studuje na Mezinárodní konzervatoři Praha obor muzikál. Je zpěvačkou v kapele Lightmotif. Účinkuje v divadle Broadway (představení Mýdlový princ), Hybernia (představení Sněhová královna), dále v Divadle v Korunní (představení Hello, Dolly! - role Minnie a představení Jeptišky - role Roberta Anna).

 

Karel Janda

Karel vystudoval Střední školu gastronomickou a hotelovou a nyní studuje žurnalistiku na Vysoké škole. Má za sebou řadu různorodých prací a zkušeností. S natáčením se setkal v FTV Prima, kde působil jako redaktor, v Černém divadle Jiřího Srnce, kde účinkoval ve stálém souboru a v pořadu Teens internetové televize Playtvak.cz, kde bylo jeho hlavním úkolem psát scénáře a namlouvat texty.

 

Lukáš Borik

 

Lukáš vystudoval herectví na Zlínské soukromé vyšší odborné škole umění. Má za sebou řadu rolí na divadle. Ve Slováckém divadle si zahrál ve hře Richard III., v Hoffmanově divadle jsme ho mohli vidět např. ve hře Bubáci a Hastrmani či Noc na Karlštejně. V My fair lady si zahrál na prknech Městského divadla Zlín. Nyní vystupuje v několika představeních – např. v Černém divadle Jiřího Srnce (Antalogie) a v Divadle Scéna Zlín (Vinnetou, Malá Čarodějnice). Mezi jeho koníčky patří hraní na saxofon, žonglování, akrobacie.

 

 

 

 

 


 


 


 


 

.